info@nyfortuna.dk
Vi svarer indenfor 7 timer på alle hverdage
72 300 678
Til rådighed alle hverdage mellem 9-17
Vi svarer indenfor 7 timer på alle hverdage
Til rådighed alle hverdage mellem 9-17
Guld er en investering, uanset om det er i form af mønter, barrer eller værdipapir. Investeringseksperterne anbefaler at man spreder sine investeringer, og fysisk guld betragtes som et sikkert aktiv at have i porteføljen, da prisen stort set har været stigende siden 2001.
Vi har mere end 10 års erfaring med køb og salg af ædelmetaller og har siden 2008 opbygget mange erfaringer og kompetencer. Alt sammen til gavn for dig.
Det er vigtigt for os, at du føler dig ordentlig behandlet. At du føler dig værdsat, og at du har lyst til at komme igen. Det er derfor, vi altid tager os god tid, behandler dine værdier med respekt og gør os umage. Alt andet er sjusk.
Kan du ikke komme forbi vores kontor i København eller Aarhus kan du sende dit guld til vurdering os. Vi hjælper dig med værdiforsendelsen.
I overensstemmelse med politiets vedtægter fører vi købs- og salgsbog. Billedlegitimation i form af pas eller kørekort skal derfor medbringes og forevises, og du skal være fyldt 18 år for at handle med os.
Nyfortuna har mere end 15 års erfaring med køb og salg af ædelmetaller.
Ved behov for vurdering af arvesager, eller forsikringsvurderinger, står vi gerne til rådighed.
Du har måske ikke besluttet dig endnu?